Annual Championships - Honour Roll

2009/2010 WINNERS

Singles
Men
Women
Open
Sean Scott
McEwen Reserve
Laura Kelly
Kialla Park
A
Tim Comer
McEwen Reserve

Kathleen Davies
McEwen Reserve

B

Damian Hall
McEwen Reserve

Helen Beis
McEwen Reserve
MIXED DOUBLES
Winner
Runner Up
Open
Jamie Cochrane & Kerry Walker
Glen Kelly & Laura Kelly
 
 
 
A Grade
Pat O'Sullivan & Maddison Brian
Ben Ladson & Rosemary Hemetsberger
 
 
 
B Grade
Doug Mason & Gewnda Stephens
Aiden Graeme & Helen Beis
     
Veterans
Not Contested
DOUBLES
Men
Women
Open
Jamie Cochrane & Greg Comer
Jenny Darcy & Viv Jeffery
 
Sean Scott & Justin Hunter
Belinda Conna & Marg Duncan
 
A Grade
Gary Cooney & Baden Fallon
Kathleen Davies & Rosemary Hemetsburger
 
Tim Comer & Ben Ladson
Karen McMullan & Katie Webster
 
B Grade
Ed Goodwin & Damian Hall
Helen Beis & Kylie Reither
 
Adem Graham & Xavier Graham
Melanie Crosier & Liz Jones

2008/2009 WINNERS

Singles
Men
Women
Open
Mark Chantachak
St. Andrews
Marg Duncan
McEwen Reserve
A
Ben Ladson
McEwen Reserve
Not Contested
B

Steve Merrylees
Karramomus

Breanna Hare
Kialla Park
C
Ed Goodwin
McEwen Reserve
Kristy Seach
Karramomus
MIXED DOUBLES
Winner
Runner Up
Open
Jamie Cochrane & Kerry Walker
Martin Hare & Liz Webster
 
 
 
A Grade
Neville Laffy & Donna Hyde
Sean Scott & Ellie Darcy
 
 
 
B Grade
Brett Hand & Fiona Hand
Joanna Veal & Jamie Spencer
 
 
 
C Grade
Mark Betson & Liz Jones
Anthony Bowles & Stephanie Veal
     
Veterans
Gwenda Stephens & Doug Mason
Jenny Darcy & Peter Graham
DOUBLES
Men
Women
Open
Jamie Cochrane & Martin Hare
Kerry Walker & Stacey Everist
 
Geoff Akers & Greg Comer
Kate Place & Bronwyn Richardson
 
A Grade
Neville Laffy & Dave Norris
Jenny Darcy & Viv Jeffery
 
Brian Doyle & Pell Meola
Rita Green & Rosemary Hemetsburger
 
B Grade
Brett Hand & Phil Friedleib
Fiona Hand & Karen McMullan
 
Sam Merrylees & Steve Merrylees
Bev Montgomery & Kathy O'Brien
 
C Grade
Luke Britton & Joel Ritchie
Liz Jones & Mel Crosier
 
Ross Russo & Jason Whittaker
Shirley Clurey & Patti Vasterink

2007-2008 WINNERS
Singles
Men
Women
Open
Mick Kay
McEwen Reserve
Elizabeth Webster
Kialla Park
A
Tom Tennant
Old Students
Letitia Poole
McEwen Reserve
B
Not Contested
Not Contested
C
Tim Comer
McEwen Reserve
Ellie Darcy
Pine Lodge
Doubles
Men
Women
Open
Sam Muto
Josh Thrum
Sue Coghlan
Barb Strange
A
Tom Tennant
Ayden Murdoch
Vicki Tennant
Jan Fordyce
B
Matthew Brett
David Brett
Fiona Hand
Karen McMullan
C
Jerry O'Brien
Justin Manley
Kathy Douglas
Angela McLeod
Mixed Doubles
Open
Mal Sinclair
Chris Wright
A
Glen Kuehnapfel
Karen Kuehnapfel
B
Peter Rathjen
Sally Lawton
C
Allan Connelly
Debbie Hand
Veteran's Handicap
Not Contested
Champion Club
St Mels

 

2006-2007 WINNERS
Singles
Men
Women
Open
Jarrod Rathjen
St Andrews
Narelle Maxted
Kialla Park
A
Travis Green
McEwen Reserve
Gwenda Stephens
Karramomus
B
Allan Connolly
St Mels
Not Contested
C
Not Contested
Debbie Hand
St Mels
Doubles
Men
Women
Open
Duane Montgomery
Brian Doyle
Sue Coghlan
Narelle Maxted
A
Ben Ladson
Adam Ladson
Rosemary Hemetsberger
Rita Green
Mixed Doubles
Open
Jarrod Rathjen
Kerry Walker
A
Travis Green
Rita Green
B
Allan Connolly
Debbie Hand
Veteran's Handicap
John Kennedy
Heather Thomson
Champion Club
St Mels

 

2005-2006 WINNERS
Singles
Men
Women
Open
Mick Kay
Dhurringle
Narelle Maxted
Katandra West
A
Tom Tennant
Old Students
Alison Moore
Shepparton North
B
Nathaniel Stewart
Kialla Park
Liz Bowman
St Mels
C
Chris Taylor
St Brendans
Debbie Hand
St Mels
Doubles
Men
Women
Open
Mick Kay
Shane Kay
Julie Heard
Donna Brett
A
Brian Doyle
Neville Laffy
Marg Sangster
Dot Brown
B
Adam Ladson
Ben Ladson
Tammy Kennedy
Marg McNeill
C
Michael Fordyce
Jack Tennant
Liz Bowman
Debbie Hand
Mixed Doubles
Open
Mick Kay
Kerry Gledhill
A
David Norris
Val Ellis
B
Allan Connolly
Liz Bowman
C
Lee Simpson
Debbie Hand
Veteran's Handicap
Peter Tomlinson
Marg Lucas
Champion Club
St Mels

 

2004-2005 WINNERS
Singles
Men
Women
Open
Mick Kay
Dhurringle
Lisa Seach
Karramomus
A
Tony O'Callaghan
Kialla Park
Rebecca Coleman
Kialla Park
B
Jarrod Rathjen
St Andrews
Liz Bowman
St Mels
C
Greg Lawer
St Mels
Georgina Moore
Shepparton North
Doubles
Men
Women
Open
Jamie Cochran
Michael Clurey
Lisa Seach
Marie Levett-Hall
A
Mark Coleman
Tony O'Callghan
Dot Brown
Kerry Walker
B
Mark Meda
Ben Ladson
Shirley Clurey
Dot Walker
C
Allan Connolly
Greg Lawer
Patty Vasterink
Leonie Miller
Mixed Doubles
Open
Mick Kay
Kerry Gledhill
A
Andrew Marshall
Sue Marshall
B
Greg Lawer
Liz Bowman
C
Ben Simpson
Amber Lawer
Veteran's Handicap
Peter Tomlinson
Marg Lucas
Champion Club
St Mels

 

2003-2004 WINNERS
Singles
Men
Women
Open
Hugh O'Brien
Wesley
Narelle Maxted
Katandra West
A
Pat Carlisle
Wesley
Not Contested
B
Ben Ladson
Balaclava Road
Jessica Marshall
Wesley
C
Adam Miles
St Mels
Erin Reid
St Mels
Doubles
Men
Women
Open
Hugh O'Brien
Kerry Gledhill
Narelle Maxted
Mary Simpson
A
Brian Doyle
Lou Perta
Jessica Marshall
Sue Marshall
B
Beau Muston
Daryl Brett
Ros Campbell
Sarah Ross-Edwards
C
Phillip Collins
Trevor Wolfel
Erin Reid
Debbie Hand
Mixed Doubles
Open
Jeff McLaren
Sue Coghlan
A
Murray Akers
Heather Thompson
B
Clive Wilson
Jane Shattock
C
Adam Miles
Audrey Miles
Veteran's Handicap
Barry Hinchcliffe
Mary Simpson
Champion Club
St Mels

 

2002-2003 WINNERS
Singles
Men
Women
Open
Braden McIntyre
Kialla Park
Rhonda Whitehead
Kialla Park
A
Andraes Boehmer
St Brendans
Bev Myers
Old Students
B
Ben Ladson
Balaclava Road
Elizabeth Shanahan
St Mels
C
Allan Connolly
St Mels
Erin Reid
St Mels
Doubles
Men
Women
Open
James Hoskin
Greg Comer
Barb Strange
Anna Reynolds
A
Murray Akers
Peter Tomlinson
Jessica Marshall
Sue Marshall
B
Anthony Brophy
Tony Mason
Carly Burness
Kayla Sidebottom
C
Reece Salter
Ben Simpson
Amanda Beddall
Elizabeth Shanahan
Mixed Doubles
Open
Eric Bott
Kim Bott
A
Murray Akers
Rhonda Dudley
B
Jarrod Kellock
Carly Burness
C
Reece Salter
Elizabeth Shanahan
Veteran's Handicap
Barry Hinchcliffe
Mary Simpson
Champion Club
St Mels

 

2001-2002 WINNERS
Singles
Men
Women
Open
Gary Harvey
Congupna
Belinda Downs
Kialla Park
A
Trent McCrae
Central Park
Jessica Marshall
Wesley
B
Martin Stradling
St Andrews
Melinda Speechly
Invergordon
C
Mark Gibbs
Kialla Park
Elizabeth Shanahan
St Mels
Doubles
Men
Women
Open
James Hoskin
Braden McIntyre
Louise Dwyer
Anna Reynolds
A
Daryl Hoey
Peter Tomlinson
Kathy Davies
Carol Wallis
B
Martin Stradling
Brian Parkinson
Melinda Speechly
Jacinta Brown
C
Ryan Lewis
Hayden Dickson
Hannah Sidebottom
Lauren Clarke
Mixed Doubles
Open
Daniel Hunter
Lousie Dwyer
A
Mark Meda
Kathy Davies
B
Martin Stradling
Stacey Campbell
C
David Tomkins
Leonie Miller
Veteran's Handicap
Peter Tomlinson
Marg Lucas
Champion Club
St Mels